Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zalety zdrowotne związane z Omega 3

O zaletach zdrowotnych związanych z przyjmowaniem kwasów Omega 3 można by mówić godzinami. Najlepszym źródłem tych kwasów są przede wszystkim ryby i owoce morza. Nie bez powodu więc od lat mówi się, że ktoś jest zdrów jak ryba.

Największą zaletą Omega 3 jest dobroczynne działanie na serce i krew. Badania wykazują, że spożywanie ryb przynajmniej dwa razy w tygodniu zmniejsza ryzyko chorób serca nawet o 50 %. Nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają metabolizm i transport cholesterolu i trójglicerydów, rozprowadzając je po organizmie, obniżając tym samym ich poziom. Wspierają agregację płytek krwi, co zmniejsza ryzyko zakrzepów, pomagają utrzymać drożność naczyń krwionośnych. Prócz tego działają antyarytmicznie, rozszerzają naczynia obniżając przez to ciśnienie krwi i przeciwdziałają nadciśnieniu tętniczemu poprzez regulację gospodarki jonowej.

Omega 3 pozwala też pomóc bardzo istotnemu organowi w naszym organizmie. Mowa o wątrobie, którą to regularne przyjmowanie tych kwasów tłuszczowych oczyszcza, a co za tym idzie daje jej szansę na normalne funkcjonowanie. A zdrowa wątroba to mniej tkanki tłuszczowej i toksyn w naszym organizmie.

Ostatnio w świecie naukowym co raz więcej i głośniej mówi się o pozytywnych wpływie kwasów Omega 3 na osoby borykające się z nowotworami. Norwescy badacze udowodnili zależność która pokazuje, że regularne przyjmowanie kwasów tłuszczowych Omega 3 zmniejsza ryzyko pojawienia się raka. Profilaktyka to dość istotna sprawa, a naukowcy wyrażają nadzieję, że już niedługo będzie można nimi leczyć nowotwory.

Ale Omega 3 mają jeszcze jedną niebagatelną zresztą zaletę. Doskonale wpływają na nasze samopoczucie. Regularne spożywanie tych kwasów tłuszczowych zwiększa produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Wtedy wszystkie problemy stają się błahe i łatwiejsze do rozwiązania,a o to przecież nam wszystkim chodzi. Przyjmowanie kwasów Omega 3 może być dla nas niczym lądowanie na księżycu, niby to tylko zmiana diety, ale jakież wielkie znaczenie będzie to miało dla naszego życia.

Zobacz ranking najlepszych preparatów zawierających Omega 3