Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Wszystko o kwasach Omega 3

Tłuszcze kojarzą się nam wszystkim z czymś niezdrowym, przed czym wciąż ostrzegają nas dietetycy i lekarze. Z drugiej jednak strony nawet oni sami przyznają, że są one potrzebne w naszej diecie. Wciąż jednak trwają spory jakie dzienne ich ilości powinniśmy przyjmować. Specjaliści są pewni tego, że zdrowe są dla nas tylko tłuszcze nienasycone.

Aby nie zanudzać Was skomplikowanymi wzorami, a także nudną teorią ograniczmy się tylko do paru faktów z „życia” tłuszczy. Ich cząsteczki zbudowane są z tak zwanych kwasów tłuszczowych. Te z kolei składają się z węgla, tlenu i wodoru. I to od tego ostatniego zależy wpływ tłuszczy na nasze zdrowie. Tłuszcze nasycone (szkodliwe dla organizmu) zawierają dużo cząstek wodoru, stąd też im tego pierwiastka jest w nich mniej, tym lepiej dla nas. Kwasy tłuszczowe Omega 3 – nazywane też wielonienasyconymi zawierają najmniej wodoru, a przez to są dla naszego organizmu najbardziej cenne. Kwasy te znaleźć można między innymi w orzechach włoskich, oleju rzepakowym, łososiu, sardynkach, makrelach i śledziach. Dzienna dawka kwasów tłuszczowych Omega 3 nie powinna jednak przekraczać 1 g (to na przykład 1,5 łyżeczki oleju rzepakowego). Trzeba pamiętać, że w nadmiarze wszystko może nam zaszkodzić.

Zalety przyjmowania tych kwasów można by wymieniać długo. Ograniczając się do najważniejszych zacznijmy od wpływu kwasów Omega 3 na... życie płodowe. Uczestniczą one wtedy w budowie mózgu i oka. Mają również kluczową rolę w utrzymywaniu pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Pamiętacie z dzieciństwa tran? On też zawiera kwasy Omega 3. Dorośli również mogą a nawet powinni skorzystać z ich dobrodziejstw. Badania naukowe dowiodły, iż mają one pozytywny wpływ na krążenie krwi a przy okazji łagodzą zaburzenia ukrwienia. Pomagają zapobiegać zawałom serca a nawet obniżają ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Mają również wpływ na naszą urodę, gdyż ułatwiają łagodzenie zmarszczek i ujędrniają skórę.

Czy to wszystkie zalety przyjmowania kwasów Omega 3? Nie, ale bez wątpienia to te najważniejsze, które jasno pokazują, że kwasy te stanowią wielką „broń” w walce o nasze zdrowie.

Zobacz ranking najlepszych preparatów zawierających Omega 3