Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Nowe badania - Omega 3 może pomagać w walce z niepłodnością wśród mężczyzn

Niepłodność wśród mężczyzn to wciąż temat tabu. Ciężko było o tym mówić i często bezpłodni mężczyźni mają również problemy natury psychicznej. Do tej pory istniał również kłopot z leczeniem tej dolegliwości Jednak ostatnie badania pokazują, że z problemem tym można będzie można sobie poradzić, jak również zapobiegać dzięki kwasom tłuszczowym Omega 3.Amerykańscy naukowcy po latach badaniach przedstawili ich wyniki, które pozwalają spojrzeć z optymizmem na problem bezpłodności.

Najważniejsze dla nas wśród grupy Omega 3 są : kwas okozaheksaenowy (DHA) i eikozapentaenowy (EPA). Bez wdania się w szczegóły chemiczne warto zaznaczyć, że związki te mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Obniżają zagrożenie nowotworami, a także zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia. Do tej pory wpływ kwasów tłuszczowych Omega 3 na męską płodność był mało znany, a to właśnie amerykańskim naukowcom prowadzącym badania na myszach udało się udowodnić, że kwas DHA ma wielki wpływ na liczbę plemników.

Samo badanie było dość proste. Polegało na „wyłączeniu” u myszy rodzaju męskiego enzymu, który jest odpowiedzialny za syntezę wspominanego kwasu. Skutek? U samców z niedoborem DHA zauważono znacznie zmniejszoną liczbę plemników,do tego były one mniej ruchliwe. Nie były więc one zdolne do posiadania potomstwa. I to jest właśnie clue wyników tych badań. Ponieważ daje szansę mężczyznom już w niedalekiej przyszłości na leczenie bezpłodności.

Pokazuje to jednak jeszcze jedną rzecz. Dieta która bogata będzie w kwasy tłuszczowe Omega 3 daje mężczyznom ogromną szansę na uniknięcie problemu bezpłodności w przyszłości. Czy nigdy nie zastanawialiście się czemu to o Włochach mówi się, że są najlepszymi kochankami? Ich jadłospis to właściwie kopalnia kwasów tłuszczowych Omega 3. Ryby, tłuszcze nienasycone – wszystko to pomaga utrzymać męską potencję i płodność w stanie najwyższej gotowości.

Warto wypatrywać kolejnych badaniach, które dadzą odpowiedź, jak wykorzystać kwasy Omega 3 w leczeniu bezpłodności. A na razie, najważniejsza jest profilaktyka, aby uniknąć w przyszłości tego problemu.

Zobacz ranking najlepszych preparatów zawierających Omega 3