Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak sprawdzić czy wybrany suplement diety z Omega 3 jest rzeczywiście dobry?

Skoro już zdecydowaliśmy się, że zaczniemy świadomie używać suplementacji kwasem Omega 3, warto byłoby wiedzieć czym kierować się przy zakupie kapsułek, bo przecież nie wszystkie są identyczne. Najchętniej wykorzystywanym wabikiem są niższe ceny, ale zanim wybierzemy ten tańszy suplement przyjrzyjmy mu się najpierw „od środka”.

Przeze wszystkim należy zwrócić uwagę na zawartość DHA i EPA w kapsułce. DHA, czyli kwas dokozaheksaenowy to najważniejszy składnik kwasów Omega 3. To on odpowiedzialny jest za obniżanie ilości triglicerydów we krwi, a zatem za poprawienie wydolności serca. Niedobór DHA powoduje natomiast między innymi obniżenie poziomu serotoniny w mózgu, często jest także związany z występowaniem zaburzeń psychicznych- depresji, ADHD jak również choroby Alzhemera.

Drugim z kwasów wchodzącym w skład Omega 3 jest EPA czyli kwas eikozapentaenowy. On z kolei wspomaga działanie układu nerwowego, przekazywanie informacji pomiędzy włóknami nerwowymi w związku z czym pomocny jest przy problemach z nauką i koncentracją. Bardzo istotne jest, aby kapsułka zawierała obydwa kwasy w odpowiednich proporcjach. Przyjmuje się, że najbardziej trafną jest proporcja 18%/12%, co oznacza, że w kapsułce powinno być zawarte 180 mg EPA i 120 mg DHA. Są także preparaty zawierające dwukrotnie większe dawki. Takie informacje powinniśmy znaleźć na etykiecie preparatu.

Drugim niezwykle ważnym aspektem jest czystość zawartego w kapsułce oleju. By Omega 3 były naprawdę skuteczne, muszą być pozyskane z ryb najlepszej jakości, warto więc zerknąć skąd dany olej pochodzi. Najlepsze będą więc takie, które pochodzą z wód południowej Australii i Nowej Zelandii, a omijać należy te pochodzące z Atlantyku, morza Północnego, a także mórz europejskich, czyli takich, przy których żyją bardzo duże skupiska ludzi lub działają platformy wiertnicze. Omega 3 muszą być przede wszystkim oczyszczone z rtęci, innych metali ciężkich i PCB.

Kolejnym sposobem sprawdzenia jakości naszego preparatu jest sprawdzenie zapachu. Dobrej jakości suplement nie może mieć zapachu zjełczałego, nie powinien też posiadać żadnych środków aromatyzujących. Sygnałem, że nasza kapsułka jest złej jakości lub jest zanieczyszczona będzie także jeśli po zażyciu będziemy odczuwać jakiś dyskomfort żołądkowy, refluks czy „odbijanie się”.

Jak widać rozpoznanie dobrej suplementu Omega 3 nie jest trudne, a warto wiedzieć, że to co zażywamy jest jakościowo bez zarzutu.

Zobacz ranking najlepszych preparatów zawierających Omega 3