Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy spożywasz wystarczającą ilość Omega 3?

Wbrew temu co się może wydawać odpowiedź na pytanie postawione w tytule jest dość istotne dla największego skarbu jaki posiadamy – dla naszego zdrowia. Spróbujmy więc sobie na nie odpowiedzieć.

Najważniejszym źródłem kwasów Omega 3 są ryby. Spożywane w odpowiednich dawkach regulują pracę serca, obniżają poziom cholesterolu, przeciwdziałają miażdżycy, a także pojawianiu się chorób nowotworowych. Jak widać, sporo zalet. I dlatego spróbuj zadać sobie pytanie : czy spożywasz wystarczającą ilość Omega 3? Czy Twoja dieta jest bogata w ryby – szczególnie te bardziej tłuste?

Dzienna dawka tych kwasów tłuszczowych, która jest zdrowa dla naszego organizmu to zaledwie 1 g. Bardziej obrazowo jest to na przykład 100 g śledzi. Bez wątpienia to dobra wiadomość dla tych, którzy ryby (chociażby ich zapachu) nie do końca lubią, ale tak niewielką ilość z pewnością są w stanie zjeść.

Tych bardziej opornych powinny przekonać badania prowadzone na całym świecie nad działaniem kwasów tłuszczowych Omega 3 na ludzki organizm. Na uniwersytecie w Goeteborgu udowodniono na przykład, że 15 latkowie, w diecie których znajdują się ryby (jedzone tylko raz w tygodniu) mają dużo większy iloraz inteligencji od swoich kolegów w których jadłospisie próżno szukać kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3.

A jeśli już zdecydujecie się unormować ilość spożywanego kwasu tłuszczowe Omega 3, pamiętajcie aby omijać ryby z puszek. Wiele z nich jest przed zapakowaniem odtłuszczanych, a więc pozbawianych drogocennych dla naszego organizmu składników. Idealnym rozwiązaniem są te świeże i do tego najlepiej złowione w morzu, a nie pochodzące ze stawu hodowlanego. Nie mrozimy ryb, gdyż powoduje to utlenianie się kwasów Omega 3,a co za tym idzie, pozbawienie ich dobroczynnego wpływu na nasz organizm.

A po czym poznać, że w naszej diecie jest już odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych Omega 3? Pierwszym i najbardziej widocznym symptomem będzie... poprawa naszego nastroju, gdyż jednym z pozytywnych skutków tych kwasów jest produkcja serotoniny – hormonu szczęścia.

Zobacz ranking najlepszych preparatów zawierających Omega 3