Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

Kwasy Tłuszczowe Omega 3 - Ranking Najlepszych Produktów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy Omega 3 wydłuża życie?

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego najdłuższym życiem cieszą się Japończycy i co mają wspólnego z drugimi w kolejce Grekami? Dlaczego średnia wieku w Japonii wynosi około 86 lat u kobiet i 79 u mężczyzn przy czym na przykład Amerykanie żyją mniej- więcej 5 lat krócej? Jeśli sądzicie, że jest to zasługa jakichś niezwykłych środków czy suplementów diety to się mylicie. Przyczyną takiego obrotu rzeczy jest ich zwykłe pożywienie.

Codzienna dieta zarówno Japończyków, Greków czy Austriaków to dieta wysokotłuszczowa. Jak to możliwe? Przecież tłuszcz jest niezdrowy i powoduje otyłość. Otóż nie, nie każdy. Diety te składają się z ryb i owoców morza oraz oliwy z oliwek, które bogate są w zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3. Kwasy Omega-3 dobroczynnie wpływają na układ krwionośny wspomagając pracę serca, obniżając ciśnienie tętnicze a tym samym działając antyarytmicznie. Dodatkowo przeciwdziałają i hamują agregację płytek krwi, czyli zlepianie się ich prowadzące do zakrzepicy. Omega-3 to kwasy, które wspomagają także nasz układ nerwowy i pomagają dotlenić mózg.

Dowiedziono również, że osobom, które do swojej diety wprowadziły produkty bogate w te kwasy polepszyła się koncentracja. Pomagają przy leczeniu niektórych schorzeń psychicznych, szczególnie ADHD. Do niewątpliwych atutów kwasów Omega-3 zaliczają się także właściwości przeciwzapalne. Kwasy mogą być pomocne przy bólach reumatycznych i innych bólach stawów. Dieta, która w znacznej mierze opiera się na fast foodach, przekąskach, napojach gazowanych, to dieta obfitująca w kwasy Omega 6. Zwiększają one utlenianie się cholesterolu, co może doprowadzić do zwężania się światła naczyń krwionośnych i chorób serca.

Zbyt duża ilość kwasów Omega 6 może także prowadzić do mnożenia i rozrostu komórek nowotworowych. Bezwzględnie powinno się dbać o to, aby w swojej diecie zachowywać odpowiednie proporcje między Omega 6 a Omega 3. Idealne proporcje to 3:1, tymczasem badania wskazują, że typowe europejskie pożywienie może posiadać proporcje rzędu nawet 20:1!

Jeśli więc chcecie żyć parę lat dłużej, w lepszym zdrowiu i żeby Waszemu życiu towarzyszyło lepsze samopoczucie, dodajcie do swojego codziennego menu tłuste ryby pochodzące z zimnych wód- przede wszystkim łososia i makrelę najlepiej żyjące dziko oraz inne owoce morza. Uzupełnijcie je jeszcze migdałami, orzechami i siemieniem lnianym i ciesz się dłuższym życiem. Tak oto Omega-3 wydłużają życie.

Zobacz ranking najlepszych preparatów zawierających Omega 3